بازار مسکن مهر اطراف تهران داغ شد

بازار مسکن مهر اطراف تهران داغ شد
رئیس اتحادیه املاک کشور گفت: با توجه به افزایش قیمت اجاره بهای مسکن و کاهش توان پرداخت آن، مردم به سمت شهرک های اقماری اطراف تهران روی آورده اند.
مصطفی قلی خسروی درباره بازار مسکن اظهار داشت: با توجه به خرید و فروش نمی توان گفت بازار مسکن در رکود بسر می برد زیرا رکود زمانی صورت می گیرد که هیچ گونه دادوستدی در بازار نباشد.
وی ادامه داد: تعداد خرید و فروش مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.7 درصد کاهش پیدا کرده است.
قلی خسروی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت مسکن، همچنان خریدو فروش صورت می گیرد، در بخش رهن و اجاره نیز با افزایش قیمت ها توان مردم برای اجاره بسیار پایین آمده است و کوچ به سمت شهرک های اقماری تهران زیاد شده است.
قلی خسروی با اشاره به اینکه بدلیل افزایش قیمت اجاره، مردم توان پرداخت اجاره بها را ندارند و به ناچار به منطقه پایین تر از محل خود می روند و این امر طبیعی است گفت:  در سال های 68، 86 و 91 هم مردم به سمت شهرک های اقماری رفتند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: من هیچ اعتقادی به خانه های خالی ندارم زیرا این خانه هایی که در سال 86 یا 91 پایان کار گرفته است برای اجاره و رهن در اختیار مردم قرار می گیرد زیرا هیچ کسی خانه خود را خالی نگه نمی دارد.
قلی خسروی گفت: باتوجه به برنامه های اخیر دولت به نام مسکن امید، باید بافت های فرسوده تقویت شود و این امر جلوی نابسامانی بازار خرید و فروش، تورم و افزایش قیمت مسکن می گیرد.
رئیس اتحادیه املاک کشور افزود: باید فکری برای دهک های پایین جامعه داشته باشیم و با ساخت خانه و عرضه آن، تقاضا و قیمت را کنترل کنیم.


آخرین اخبار و رویدادهای بازار مسکن

خانه‌به‌دوشی مستاجران در پی رشد اجاره‌بها
جزئیات خبر
۹۵درصد مردم، قدرت خرید ندارند
جزئیات خبر
وام خرید مسکن ۲ برابر می‌شود
جزئیات خبر