50 هزار مسکن مهر تحویل کمیته امداد و بهزیستی می‌شود

50 هزار مسکن مهر تحویل کمیته امداد و بهزیستی می‌شود
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: اهتمام داریم تا پایان امسال ۵۰ هزار واحد مسکن مهر برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی را تحویل دهیم.
احمد اصغری مهرآبادی روز یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح یک‌هزار و 88 واحد مسکن مهر گیلان در بخش رستم آباد رودبار در جمع خبرنگاران بیان کرد: تسهیلاتی به میزان 55 هزار و 500 میلیارد تومان توسط شورای پول اعتبار و دولت برای مسکن مهر پیش بینی شده بود ضمن اینکه علاوه بر این مبلغ، بانک ها نیز از منابع داخلی خودشان وام هایی پرداخت کرده اند.
وی افزود: در مجموع حدود 60 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده که از محل این تسهیلات، 2 میلیون و 200 هزار واحد در مناطق شهری و 420 هزار واحد هم در روستاها ساخته شده ضمن اینکه غیر از 420 هزار واحد مسکن روستایی که تحویل شده، کار ساخت بالغ بر 2 میلیون و 400 هزار واحد به اتمام رسیده است.
به گفته اصغری مهرآبادی، اعتبار موردنیاز برای واحدهای مسکن مهر چهار هزار میلیارد تومان بمنظور خدمات زیربنایی، چهار هزار و 800 میلیارد تومان برای خدمات روبنایی از قبیل مدرسه، مسجد، ساختمان درمانی، ورزشگاه و حدود سه هزار میلیارد تومان برای آماده سازی، محوطه سازی و دیوار حائل است.
وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز تقدیم رئیس جمهوری شده و به سازمان برنامه و بودجه دستور داده اند که این اعتبار با تصویب در دولت، تامین شود و انتظار داریم میزان اعتبار امسال پرداخت شود تا وزارت نیرو، آب و برق پروژه ها را تامین کرده و ما هم بتوانیم واحدهای را تحویل مردم دهیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: طی امسال غیر از واحدهای فاقد متقاضی و دارای معارض که در دادگاه هستند، پرونده مسکن مهر بسته شده است.
یک هزار و 88 واحد مسکن مهر در استان گیلان با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به صورت نمادین در پروژه 256 واحدی مسکن مهر رستم آباد شهرستان رودبار افتتاح و به متقاضیان واگذار شد.
از این تعداد پروژه افتتاح شده، 717 پروژه برای شهرهای بالای 25 هزار نفر توسط اداره کل راه و شهرسازی گیلان و 371 واحد برای شهرهای زیر 25 هزار نفر توسط بنیاد مسکن استان ساخته شده است.
این واحدهای مسکن مهر در شهرهای رشت، تالش ، آستانه اشرفیه ، لنگرود، رستم آباد ، بندرانزلی و لوشان به بهره برداری رسیده اند.


آخرین اخبار و رویدادهای بازار مسکن

پنج پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود
جزئیات خبر
دوسوم معاملات مسکن را سوداگران انجام داده‌اند
جزئیات خبر
احتمال ضرر هنگفت خریداران ملک در خارج از ایران
جزئیات خبر