بررسی قیمت مسکن در گران‌ترین منطقه تهران

بررسی قیمت مسکن در گران‌ترین منطقه تهران

منطقه ۱ جدا از این‌که گران‌ترین منطقه تهران محسوب می‌شود، طی چهار ماه اخیر میانگین ۳ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان افزایش قیمت مسکن را در هر متر مربع به ثبت رسانده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، شرایط متلاطم بازار مسکن از ابتدای سال ۱۳۹۷ آغاز شده در تیرماه نیز آرام نشد؛ با این حال به دلیل رشد لجام‌گسیخته‌ی قیمت‌ها، معاملات نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۲ و ۷ درصد کاهش یافت. طبق گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن شهر تهران در تیرماه نسبت به خردادماه  ۴۶۰ هزار تومان افزایش یافته است. در این میان بیشترین رشد در منطقه ۵ به ثبت رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۱.۸ درصد افزایش قیمت را نشان داد و به متری ۸ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید. در منطقه ۵ تنها از خردادماه تا تیرماه میانگین قیمت ۵۵۰ هزار تومان افزایش یافت.
اما بالاترین میانگین قیمت خانه متعلق به منطقه ۱ است. متوسط قیمت آپارتمان در منطقه ۱ هم‌اکنون متری ۱۵میلیون و ۱۰۸ هزار تومان شده که نسبت به فروردین ماه  ۳ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت مسکن در منطقه ۱ نسبت به تیرماه سال گذشته که میانگین قیمت‌ها در آن زمان حدود ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود ۵۵.۲ درصد رشد یافته که به گفته‌ی کارشناسان، علت اصلی آن افزایش معاملات ناشی از تقاضای سفته‌بازانه در این منطقه بوده است. جالب این‌که تیرماه سال گذشته میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱ نسبت به سال قبل از آن (۱۳۹۵) حدود ۱۰۰ هزار تومان کاهش بود؛ چرا که سال گذشته تقاضای خرید آپارتمان در این منطقه، اندک بود اما به یکباره در سال جاری شاهد افزایش معاملات بودیم.

آخرین اخبار و رویدادهای بازار مسکن

خانه‌به‌دوشی مستاجران در پی رشد اجاره‌بها
جزئیات خبر
۹۵درصد مردم، قدرت خرید ندارند
جزئیات خبر
وام خرید مسکن ۲ برابر می‌شود
جزئیات خبر