متوسط قیمت مسکن در تهران ۶.۹میلیون تومان شد

متوسط قیمت مسکن در تهران ۶.۹میلیون تومان شد
بر اساس اعلام بانک مرکزی در تیر ماه سال ۱۳۹۷، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۱۳.۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۲ و ۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.
به گزارش اقتصادآنلاین، بانک مرکزی آخرین گزارش تحولات بازار مسکن برای شهر تهران تا پایان تیرماه امسال برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور را منتشر کرد که بر اساس این گزارش در تیرماه امسال تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۱۳.۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۲ و ۷.۰ درصد کاهش داشته است.
در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۶۹.۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۷.۱ و ۵۴.۲ درصد افزایش نشان می دهد.
خاطر نشان می نماید، گزارش ذیل صرفاً معطوف به بررسی «تحولات بازار مسکن شهر تهران» می باشد.
۱- حجم معاملات مسکن
بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در تیرماه سال ۱۳۹۷ حاکی از آن است که از مجموع ۱۳۵۱۴واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۳.۸ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. سهم مذکور در مقایسه  با تیر ماه سال قبل ۲.۴ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحد های با قدمت بیش از ۱۵ سال افزوده شده است.


آخرین اخبار و رویدادهای بازار مسکن

خانه‌به‌دوشی مستاجران در پی رشد اجاره‌بها
جزئیات خبر
۹۵درصد مردم، قدرت خرید ندارند
جزئیات خبر
وام خرید مسکن ۲ برابر می‌شود
جزئیات خبر