پرداخت ۵۲هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان مسکن مهر

پرداخت ۵۲هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان مسکن مهر
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: حدود 52 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مسکن از اول اجرای این طرح تاکنون در کشور پرداخت شده است.
احمد اصغری مهرآبادی روز چهارشنبه در آئین افتتاح همزمان 2 هزار و 583 واحد مسکن مهر استان کرمان افزود: امسال بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی برای نوسازی خانه های قدیمی و یک هزار و 500 میلیارد تومان برای بهسازی بافت‌ های فرسوده پرداخت شده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی تصریح کرد: طرح مسکن مهر حدود 10 سال قبل در کشور آغاز شد که در ابتدا مقرر شده بود یک میلیون و 500 هزار واحد در سطح کشور توزیع استانی داشته باشیم که در ادامه به ساخت 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن شهری رسید.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر اظهار کرد: 50 هزار واحد مسکن مهر در دهه فجر تا 27 اسفند در 26 استان کشور افتتاح می شود که مجموع تعداد واحدهای بهره برداری شده به یک میلیون و 920 هزار واحد مسکن مهر در کشور می رسد.
وی افزود: چهار هزار میلیارد تومان برای تکمیل زیرساختها، چهار هزار میلیارد تومان برای تکمیل خدمات روبنایی مثل مدرسه، مسجد و غیره و 2 هزار و 600 میلیارد تومان برای محوطه سازی منازل مسکن مهر نیاز است.
وی با بیان اینکه در سه استان زنجان، یزد و چهار محال بختیاری واحدهای پرونده مسکن مهر بسته شده است اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی امیدواریم سال آینده جشن اختتامیه مسکن ‌های مهر را در کشور برگزار کنیم.
2 هزار و 583 واحد مسکن مهر با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر امروز (چهارشنبه) در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در استان کرمان بطور همزمان به بهره برداری رسید.


آخرین اخبار و رویدادهای بازار مسکن

خانه‌به‌دوشی مستاجران در پی رشد اجاره‌بها
جزئیات خبر
۹۵درصد مردم، قدرت خرید ندارند
جزئیات خبر
وام خرید مسکن ۲ برابر می‌شود
جزئیات خبر