کاهش سود تسهیلات بازسازی بافت فرسوده به ۶درصد، دولت تاجر، بنگاه‌دار و خانه‌ساز خوبی نیست؛ کارها باید به مردم واگذار شود

کاهش سود تسهیلات بازسازی بافت فرسوده به ۶درصد، دولت تاجر، بنگاه‌دار و خانه‌ساز خوبی نیست؛ کارها باید به مردم واگذار شود
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به رئیس بانک مرکزی دستور داد که سود تسهیلات بازسازی بافت فرسوده به شش درصد کاهش یابد.
به گزارش اقتصاد آنلاین ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در نشست اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری «امید» با اشاره به سال روز بیعت تاریخی همافران با حضرت امام خمینی(ره) در ۱۹ بهمن ۵۷، گفت: همه نیروهای مسلح و ارتش در ایام انقلاب روزهای پیچده و سختی را گذراندند، اما در پایان نمره قبولی گرفتند.
رییس جمهور به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی دستور داد تا نرخ تسهیلات مسکن برای ساکنان بافت‌های فرسوده در این برنامه، با کمکی که به صندوق پس انداز مسکن می شود، به 6 درصد کاهش یابد.
وی افزود: کار نیروی هوایی در ایام دفاع مقدس کار بسیار عظیم و بزرگی بود، آنها بودند که در روز دوم جنگ با 140 فروند هواپیما داخل عراق رفتند و روحیه دشمن را خورد کردند.
رئیس جمهور گقت: در دولت دوازدهم دنبال ایجاد مسکن به ویژه برای خانه اولی ها، نوسازی و بازآفرینی محلات فرسوده و سلامت جان مردم است.
روحانی ادامه داد: دولت خانه ساز خوبی نیست، کما اینکه تاجر و بنگاه دار خوبی هم نیست، دولتی ها دو دستی بنگاه ها را چسبیده اند و رها نمی‌کنند، من می‌دانم که چقدر گرفتن بنگاه‌ها از آنها سخت است.
رئیس قوه مجریه اظهار کرد: ساخت مسکن را باید به مردم و بخش خصوصی واگذار کنیم.
روحانی تاکید کرد: همیشه به فکر مسکن و بافت فرسوده بوده ام ولی زلزله کرمانشاه برای من یک پیام مهمی داشت.
وی اضافه کرد: اینکه می‌گوییم باید صدا مردم را بشنویم درست است، اما باید صدای آسمان و زمین را بشناسیم و خود را برای خشکسالی و زلزله آماده کنیم.


آخرین اخبار و رویدادهای بازار مسکن

خانه‌به‌دوشی مستاجران در پی رشد اجاره‌بها
جزئیات خبر
۹۵درصد مردم، قدرت خرید ندارند
جزئیات خبر
وام خرید مسکن ۲ برابر می‌شود
جزئیات خبر