راهنمای اجاره آپارتمان درقزوین

اجاره آپارتمان در قزوین
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در قزوین می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی قزوین آشنا شوند.
قزوین یکی از بزرگترین مراکز استان در ایران به حساب می آید و همیشه از نظر بازار املاک با استان ها و شهرهای بزرگ همچون شیراز، البرز، مشهد، تبریز و اصفهان قابل مقایسه بوده است. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک قزوین میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی شمال شهر قزوین بالای شهر قزوین حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس جنوب شهر قزوین پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در قزوین برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند خیابان نادری، بوعلی، پادگان، نوروزیان، دانشگاه و... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری300 هزار  تا 600 هزار تومان می باشد.
البته باید بدانید محله هایی مانند ملاصدرا، خیام، بلوار شمالی، بلوار شهید لشکری و یا بلوار شهید بابایی نیز محله های بسیار شیک و مناسبی می باشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 650 هزار الی 800 هزار تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 100 متری نوساز شما می بایست در حدود 70 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در قزوین توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر قزوین