راهنمای خرید خانه در قزوین

خرید خانه در قزوین
قزوین یکی از بزرگترین مراکز استان در ایران به حساب می آید و همیشه از نظر بازار املاک با استان ها و شهرهای بزرگ همچون شیراز، البرز، مشهد، تبریز و اصفهان قابل مقایسه بوده است. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک قزوین میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی شمال شهر قزوین بالای شهر قزوین حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس جنوب شهر قزوین پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
اگر قصد خرید خانه در قزوین و یا هر شهر دیگری را دارید ابتدا می بایست به جیب خود نگاه کنید به فرض مثال اگر شما به دنبال یک خانه دوخوابه 100 متری لوکس تا 500 میلیون تومان در قزوین هستید میتوانید سراغ محله هایی همچون ملاصدرا، خیام، بلوار شمالی، بلوار شهید لشکری و یا بلوار شهید بابایی بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 4 میلیون تا 5 میلیون تومان می باشد.
 و یا اگر دنبال محله ای در میان شهر و خرید یک خانه دوخوابه تا حدود 300 میلیون هستید میتوانید از محله هایی همچون خیابان نادری، بوعلی، پادگان، نوروزیان، دانشگاه و ... بازدید نمایید محله هایی با قدمت بالا و اصالت بیشتر. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 2 میلیون تا 3.700 هزار می باشد.
اما آن دسته از افرادی که به دنبال خرید خانه یا اجاره آپارتمان با حداقل هزینه ممکن در قزوین می باشند می بایست به سراغ محله¬هایی مانند سپه، مولوی، شهرک مینو، پیغمبریه، راه آهن، باغ دبیر، دروازه رشت و ... بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 1 میلیون تومان تا 1.5 میلیون تومان می باشد.
امیدواریم که راهنمای خرید خانه در قزوین توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما خریداران عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر قزوین