راهنمای خرید خانه درشیراز

همیشه خرید خانه بعنوان یکی از اصلی ترین تصمیمات خانواده ها در سراسر ایران و جهان به حساب می آید و به نوعی داشتن یک سرپناه و یک سقف از خود جزو یکی از اساسی ترین نیازهای خانواده ها می¬باشد، به دلیل اهمیتی که این تصمیم یعنی خرید خانه برای هموطنان عزیز دارد ما در زیر یک سری از مهمترین نکات راجع به بازار خرید و فروش ملک در استانهای مختلف ایران را برای شما بازگو خواهیم کرد.
خرید خانه در شیراز
شیراز یکی از بزرگترین مراکز استان در ایران به حساب می آید و همیشه از نظر بازار املاک با استان ها و شهرهای بزرگ همچون تهران، البرز، مشهد، تبریز و اصفهان قابل مقایسه بوده است. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک شیراز میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی شمال شهر شیراز بالای شهر شیراز حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس جنوب شهر شیراز پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
اگر قصد خرید خانه در شیراز و یا هر شهر دیگری را دارید ابتدا می بایست به جیب خود نگاه کنید به فرض مثال اگر شما به دنبال یک خانه دوخوابه 100 متری لوکس تا یک میلیارد تومان در شیراز هستید میتوانید سراغ محله هایی همچون ستارخان، ارم، نیایش، قدوسی غربی، زرگری و یا خیابان قصردشت بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 7 میلیون تا 10 میلیون می باشد.
 و یا اگر دنبال محله ای در میان شهر و خرید یک خانه دوخوابه تا حدود 500 میلیون هستید میتوانید از محله هایی همچون خیابان ملاصدرا، زرهی، اطلسی، فضل آباد، سفیر جنوبی و ... بازدید نمایید محله هایی با قدمت بالا و اصالت بیشتر. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 3 میلیون تا 5 میلیون می باشد.
اما آن دسته از افرادی که به دنبال خرید خانه یا اجاره آپارتمان با حداقل هزینه ممکن در شیراز می باشند می بایست به سراغ محله هایی مانند کوزه گری، سردخانه، ارتش، پاسارگاد، کازرون، میانرود، مدرس و ... بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 200/1 تا 2 میلیون می باشد.
امیدواریم که راهنمای خرید خانه در شیراز توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما خریداران عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر شیراز