راهنمای اجاره آپارتمان در شیراز

اجاره آپارتمان در شیراز
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در شیراز می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی شیراز آشنا شوند.
شیراز یکی از بزرگترین مراکز استان در ایران به حساب می آید و همیشه از نظر بازار املاک با استان ها و شهرهای بزرگ همچون تهران، البرز، مشهد، تبریز و اصفهان قابل مقایسه بوده است. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک شیراز میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی شمال شهر شیراز بالای شهر شیراز حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس جنوب شهر شیراز پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در شیراز برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند ملاصدرا، زرهی، اطلسی، فضل آباد، سفیر جنوبی و ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 500 هزار  تا 800 هزار تومان می باشد .

البته باید بدانید محله هایی مانند ستارخان، ارم، نیایش، قدوسی غربی، زرگری و یا خیابان قصردشت نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 1.200 الی 1.600 هزار تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 80 متری نوساز شما می بایست در حدود 100 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در شیراز توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر شیراز