راهنمای اجاره آپارتمان در ارومیه

اجاره آپارتمان در ارومیه
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در ارومیه می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ارومیه آشنا شوند.
ارومیه یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید، که به دلیل متمرکز نبودن این شهر مناطق بالای شهر و پایین شهر آن براساس جهت جغرافیایی مشخص نشده و مناطق بالا شهر و پایین شهر ارومیه تقریبا بصورت پراکنده می باشد. اما به طور عمده  بخش جنوب  شهر بالای شهر و  بخش شمال شهر پایین شهر ارومیه می باشد.در اینجا بازار املاک ارومیه را میتوان بدینگونه معرفی کرد.
بهترین محله در ارومیه برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند آزادگان، شیخ تپه، مولوی، باکری، حافظ، ایثار، کاشانی، عطایی و... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری300 هزار  تا 500 هزار تومان می باشد.
البته باید بدانید محله هایی مانند استادان، دانشکده، بهداری، امین، برق، بهشتی نیز محله های بسیار شیک و مناسبی می باشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 500 هزار الی 850 هزار تومان می¬باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 100 متری نوساز شما می بایست در حدود 70 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در ارومیه توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر ارومیه