راهنمای اجاره آپارتمان در زنجان

برای آن دسته از افرادی که با پول خود کار می کنند و یا آندسته از افرادی که وضع مالی مناسبی ندارند همیشه اجاره کردن یک خانه گزینه جایگزین برای خرید خانه می باشد. البته فاکتورهایی که در اجاره آپارتمان تأثیرگذار می باشند با فاکتورهای خرید خانه کاملا متفاوت می باشند به فرض مثال نزدیکی به بزرگراه ها و دسترسی به مراکز خرید و یا مرکز شهر و نزدیکی به اداره جات می توانند از عوامل موثر در قیمت رهن و اجاره یک آپارتمان باشند.
اجاره آپارتمان در زنجان
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در زنجان می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی زنجان آشنا شوند.
زنجان یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک زنجان میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی شمال شهر زنجان بالای شهر زنجان حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس جنوب شهر زنجان پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در زنجان برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند خیابان سعدی، صیاد شیرازی، اعتمادیه، صفا، انصاریه، وحیدیه، میرداماد، فردوسی  و ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 250  هزارتومان تا  400 هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید محله هایی مانند کارمندان، انصاریان، شهریار، نگین و ... نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 500 هزار الی 600 هزار تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 80 متری نوساز شما می بایست در حدود 45 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در زنجان توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر زنجان