راهنمای خرید خانه در تبریز

خرید خانه در تبریز
تبریز یکی از بزرگترین مراکز استان در ایران به حساب می آید و همیشه از نظر بازار املاک با استان ها و شهرهای بزرگ همچون تهران، شیراز، البرز، مشهد و اصفهان قابل مقایسه بوده است. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک تبریز میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی شرق شهر تبریز بالای شهر تبریز حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس غرب شهر تبریز پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
اگر قصد خرید خانه در تبریز و یا هر شهر دیگری را دارید ابتدا می بایست به جیب خود نگاه کنید به فرض مثال اگر شما به دنبال یک خانه دوخوابه 100 متری لوکس تا 700 میلیون تومان در تبریز هستید میتوانید سراغ محله هایی همچون ولیعصر، ائل گلی، زعفرانیه، میرداماد، و یا خیابان خیام بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 6 میلیون تا 8 میلیون تومان می باشد.
 و یا اگر دنبال محله ای در میان شهر و خرید یک خانه دوخوابه تا حدود 500 میلیون هستید میتوانید از محله هایی همچون خیابان منظریه، یاخچیان، بام فرشته، استانداری، آبرسان، عباسی و ... بازدید نمایید محله هایی با قدمت بالا و اصالت بیشتر. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 2 میلیون تا 5 میلیون می باشد.
اما آن دسته از افرادی که به دنبال خرید خانه یا اجاره آپارتمان با حداقل هزینه ممکن در تبریز می باشند می بایست به سراغ محله هایی مانند استاد جعفری، بهار، ازادی، باغ میثم، حافظ، امام خمینی و ... بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 1 میلیون تومان تا 1.5 میلیون تومان می باشد.
امیدواریم که راهنمای خرید خانه در تبریز توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما خریداران عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر تبریز