راهنمای اجاره آپارتمان در کرج

 همیشه اجاره کردن خانه یک گزینه جایگزین مناسب برای خرید خانه می باشد. البته فاکتورهایی که در اجاره آپارتمان تأثیرگذار می باشند با فاکتورهای خرید خانه کاملا متفاوت می باشند به فرض مثال نزدیکی به بزرگراه ها و دسترسی به مراکز خرید و یا مرکز شهر و نزدیکی به اداره جات می توانند از عوامل موثر در قیمت رهن و اجاره یک آپارتمان باشند.
اجاره آپارتمان در کرج
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در کرج می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی کرج آشنا شوند.
کرج یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید، که به دلیل متمرکز نبودن این شهر مناطق بالای شهر و پایین شهر آن براساس جهت جغرافیایی مشخص نشده و مناطق بالا شهر و پایین شهر کرج بصورت پراکند می باشد. در اینجا بازار املاک کرج را میتوان بدینگونه معرفی کرد.
بهترین محله در کرج برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند شاهین ویلا، گوهر ویلا، مصباح، شاه عباسی، کارمندان شمالی، بلوار ارم و... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری300 هزار  تا 600 هزار تومان می باشد.
البته باید بدانید محله هایی مانند عظیمیه، جهانشیر، رجائی، فاز 1 مهرشهر و یا کیان مهر نیز محله های بسیار شیک و مناسبی می باشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 600 هزار الی 1.200 هزار تومان می¬باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 100 متری نوساز شما می بایست در حدود 100 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در کرج توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر کرج