راهنمای اجاره آپارتمان در یزد


اجاره آپارتمان در یزد
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در یزد می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی یزد آشنا شوند.
یزد یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک یزد میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی جنوب شهر یزد بالای شهر یزد حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس شمال شهر یزد پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در یزد برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند خیابان شهید قندی، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، بلوار پاکنژاد، مهراوران،پاسداران و ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 500 هزار تومان تا 650 هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید محله هایی مانند صفاییه، بلوار جمهوری نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 650 الی 1 میلیون تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 100 متری نوساز شما می بایست در حدود 80 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در یزد توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر یزد