راهنمای اجاره آپارتمان در قم

راهنمای رهن و اجاره آپارتمان در قم

آخرین مضنه رهن و اجاره آپارتمان در قم پس از استعلام های صورت گرفته از املاک های فعال قم در زیر آمده است.


آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در قم می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی قم آشنا شوند.
قم یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک قم میتوان بدینگونه صحبت کرد.

برای آن دسته از افرادی که با پول خود کار می کنند و یا آندسته از افرادی که وضع مالی مناسبی ندارند همیشه اجاره کردن یک خانه گزینه جایگزین برای خرید خانه می باشد. البته فاکتورهایی که در اجاره آپارتمان تأثیرگذار می باشند با فاکتورهای خرید خانه کاملا متفاوت می باشند به فرض مثال نزدیکی به بزرگراه ها و دسترسی به مراکز خرید و یا مرکز شهر و نزدیکی به اداره جات می توانند از عوامل موثر در قیمت رهن و اجاره یک آپارتمان باشند.

از لحاظ جغرافیایی جنوب شهر قم بالای شهر قم حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس شمال شهر قم پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در قم برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند خیابان دانیال، صدوق، سمیه، سی متری کلهر، بلوار بهشت و عطاران و ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 300 هزار تومان تا 550 هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید محله هایی مانند سالاریه، شهرک قدس، زنبیل آباد، البرز و ارم نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 750 الی 1 میلیون تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 100 متری نوساز شما می بایست در حدود 80 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در قم توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر قم