راهنمای اجاره آپارتمان در بیرجند

راهنمای رهن واجاره آپارتمان در بیرجند
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در بیرجند می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی بیرجندآشنا شوند.
بیرجندیکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک بیرجند میتوان بدینگونه صحبت کرد.

برای آن دسته از افرادی که با پول خود کار می کنند و یا آندسته از افرادی که وضع مالی مناسبی ندارند همیشه اجاره کردن یک خانه گزینه جایگزین برای خرید خانه می باشد. البته فاکتورهایی که در اجاره آپارتمان تأثیرگذار می باشند با فاکتورهای خرید خانه کاملا متفاوت می باشند به فرض مثال نزدیکی به بزرگراه ها و دسترسی به مراکز خرید و یا مرکز شهر و نزدیکی به اداره جات می توانند از عوامل موثر در قیمت رهن و اجاره یک آپارتمان باشند.

از لحاظ جغرافیایی جنوب شهر بیرجند بالای شهر بیرجندحساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس شمال شهربیرجندپایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در بیرجند برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند خیابان نرجس، مفتح، سجاد شهر، نوربخش، سعیدی، نواب صفوی، توحید، تیمور پورو ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 150 هزارتومان تا 250هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید محله هایی مانند همچون مدرس، غفاری، معلم، رسالت، امامت، عدالت، سجاد، رحیم اباد، اکبریه، پونه و ....نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 300الی 400هزار تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 100 متری نوساز شما می بایست در حدود 40میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در بیرجند توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر بیرجند