راهنمای اجاره آپارتمان در سمنان

راهنمای اجاره آپارتمان در سمنان

یک راهنمای جامع برای کسانی که به دنبال رهن و اجاره آپارتمان در شهر سمنان می باشند.
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در سمنان می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی سمنان آشنا شوند.
سمنان یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک سمنان میتوان بدینگونه صحبت کرد.

همیشه و در همه جای دنیا اجاره کردن خانه یک گزینه جایگزین مناسب برای خرید خانه می باشد. البته فاکتورهایی که در اجاره آپارتمان تأثیرگذار می باشند با فاکتورهای خرید خانه کاملا متفاوت می باشند به فرض مثال نزدیکی به بزرگراه ها و دسترسی به مراکز خرید و یا مرکز شهر و نزدیکی به اداره جات می توانند از عوامل موثر در قیمت رهن و اجاره یک آپارتمان باشند.

از لحاظ جغرافیایی شمال شهر سمنان بالای شهر سمنان حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس جنوب شهر سمنان پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در سمنان برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند بلوار کارگر، استقلال، بلوار ورزش، بلوار شهید اخلاقی، تعاون، منوچهری، رسالت، کارگر، بلوار قدس، میدان امام، خیابان هفتم تیر و ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 250 هزار تومان تا 350 هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید خیابان شهرک، مدیران، باغ فردوس، شهرک گلستان، شهرک روزیه، فرمانداری، فلسطین، گلشهر، ولیعصر، پارک سنگی، مطهری و ... نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 400 الی 500 هزار تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 80 متری نوساز شما می بایست در حدود 40 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در سمنان توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر سمنان