راهنمای اجاره آپارتمان در زاهدان

برای آندسته از افرادی که وضع مالی مناسبی ندارند همیشه اجاره کردن یک خانه گزینه جایگزین مناسبی برای خرید خانه می باشد، زیرا نیازمند هزینه کمتری می باشد. البته فاکتورهایی که در اجاره آپارتمان تأثیرگذار می باشند با فاکتورهای خرید خانه کاملا متفاوت می باشند به فرض مثال نزدیکی به بزرگراه ها و دسترسی به مراکز خرید و یا مرکز شهر و نزدیکی به اداره جات می توانند از عوامل موثر در قیمت رهن و اجاره یک آپارتمان باشند.
اجاره آپارتمان در زاهدان
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در زاهدان می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی زاهدان آشنا شوند.
زاهدان یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک زاهدان میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی جنوب غربی شهر زاهدان بالای شهر زاهدان حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس شمال شرقی شهر زاهدان پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در زاهدان برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند خیابان زیباشهر، دانشجو، معلم، انقلاب، بزرگمهر، امیرالمومنین، امام خمینی، خرمشهر، کوثر، فاضلی، بلوار کشاورز، بلوار بهشت، شریعتی، بلوار بهشت، بازار، جمهوری و ...  می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 250 هزارتومان تا 350 هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید محله هایی مانند خیابان دانشگاه، مولوی، آزادی، مهر و ...  نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 400 الی 500 هزار تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 80 متری نوساز شما می بایست در حدود 40 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در زاهدان توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر زاهدان