راهنمای اجاره آپارتمان در خرم آباد


اجاره آپارتمان در خرم آباد
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در خرم آباد می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی خرم آباد آشنا شوند.
خرم¬آباد یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک خرم آباد میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی شمال شهر خرم آباد بالای شهر خرم آباد حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس جنوب شهر خرم آباد پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در خرم آباد برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند خیابان انقلاب، علوی، میدان 22 بهمن، میدان تختی، گلدشت، رازی، ناصرخسرو، کوی فرشته، ستارخان و ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 250 هزارتومان تا 350 هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید محله هایی مانند شیرخوارگاه، مطهری، بلوار ولایت، بلوار مدیریت، چهارراه فرهنگ، خیابان بیمارستان و ... نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 400 الی 500 هزار تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 80 متری نوساز شما می بایست در حدود 40 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در خرم¬آباد توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر خرم¬آباد