راهنمای خرید خانه و ویلا در رشت

همیشه خرید خانه یا ویلا بعنوان یکی از اصلی¬ترین تصمیمات خانواده¬ها در سراسر ایران و جهان به حساب می¬آید و به نوعی داشتن یک سرپناه و یک سقف از خود جزو یکی از اساسی ترین نیازهای خانواده ها می¬باشد، به دلیل اهمیتی که این تصمیم یعنی خرید خانه برای هموطنان عزیز دارد ما در زیر یک سری از مهمترین نکات راجع به بازار خرید و فروش ملک در استانهای مختلف ایران را برای شما بازگو خواهیم کرد.
خرید خانه در رشت
رشت یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک رشت میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی جنوب شهر رشت بالای شهر رشت حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه¬های رویایی می¬باشد و بالعکس شمال شهر رشت پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
اگر قصد خرید خانه در رشت و یا هر شهر دیگری را دارید ابتدا می بایست به جیب خود نگاه کنید به فرض مثال اگر شما به دنبال یک خانه دوخوابه 100 متری لوکس تا 700 میلیون تومان در رشت هستید میتوانید سراغ محله¬هایی همچون گلسار، منظریه، بلوار گیلان، اقاقیا، وصال و پارک ملت بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 6 میلیون تا 8 میلیون تومان می باشد.
 و یا اگر دنبال محله ای در میان شهر و خرید یک خانه دوخوابه تا حدود 400 میلیون هستید میتوانید از محله هایی همچون شهرک بهشتی، بلوار نماز، معلم، فلسطین، رشتیان، کاکتوس، دیلمان، نیلوفر، انصاری، امام خمینی، تختی، نامجو، استقامت و... بازدید نمایید محله هایی با قدمت بالا و اصالت بیشتر. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 3 میلیون تا 5 میلیون می باشد.
اما آن دسته از افرادی که به دنبال خرید خانه یا اجاره آپارتمان با حداقل هزینه ممکن در رشت می¬باشند می¬بایست به سراغ محله¬هایی مانند دباغیان، حمیدیان، شهدا، توشیبا، مدرس، امام حسین، جانبازان، یخ سازان، شهید بهشتی، کمربندی، آزادگان و ... بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 1 میلیون تومان تا 2میلیون تومان می باشد.
امیدواریم که راهنمای خرید خانه در رشت توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما خریداران عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر رشت