راهنمای خرید خانه در همدان

همیشه خرید خانه بعنوان یکی از اصلی ترین تصمیمات خانواده ها در سراسر ایران و جهان به حساب می آید و به نوعی داشتن یک سرپناه و یک سقف از خود جزو یکی از اساسی ترین نیازهای خانواده ها می باشد، به دلیل اهمیتی که این تصمیم یعنی خرید خانه برای هموطنان عزیز دارد ما در زیر یک سری از مهمترین نکات راجع به بازار خرید و فروش ملک در استانهای مختلف ایران را برای شما بازگو خواهیم کرد.
خرید خانه درهمدان
همدان یکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک همدان میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی جنوب شهر همدان بالای شهر همدان حساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس شمال شهر همدان پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
اگر قصد خرید خانه در همدان و یا هر شهر دیگری را دارید ابتدا می بایست به جیب خود نگاه کنید به فرض مثال اگر شما به دنبال یک خانه دوخوابه 100 متری لوکس تا 500 میلیون تومان در همدان هستید میتوانید سراغ محله¬هایی همچوناستادان، متخصصین، میدان بیمه، سعیدیه، اعتمادیهبروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 4 میلیون تا 7 میلیون می باشد.
 و یا اگر دنبال محله ای در میان شهر و خرید یک خانه دوخوابه تا حدود  250 میلیون هستید میتوانید از محله هایی همچون خیابان شریعتی، مدرس، تختی، فردوسی، بوعلی، صدف، شریعتی و ...  بازدید نمایید محله هایی با قدمت بالا و اصالت بیشتر. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 2 میلیون تا 3 میلیون می باشد.
اما آن دسته از افرادی که به دنبال خرید خانه یا اجاره آپارتمان با حداقل هزینه ممکن در همدان می باشند می بایست به سراغ محله¬هایی مانندشهرک مدنی، فرهنگیان، خضر، حصار امام و ... بروید. میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله های مذکور از متری 1میلیون تا 5/1  میلیون می باشد.
امیدواریم که راهنمای خرید خانه در همدان توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما خریداران عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر همدان