راهنمای اجاره آپارتمان در همدان

اجاره آپارتمان در همدان
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در همدان می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی همدانآشنا شوند.
همدانیکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک همدان میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی جنوب شهر همدان بالای شهر همدانحساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس شمال شهر همدان پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در همدان برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند خیابانخیابان شریعتی، مدرس، تختی، فردوسی، بوعلی، صدف، شریعتی  و ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 300 هزارتومان تا 500هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید محله هایی مانند همچون استادان، متخصصین، میدان بیمه، سعیدیه، اعتمادیهنیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 650الی 1.100هزار تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 100 متری نوساز شما می بایست در حدود 80 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در همدان توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر همدان