راهنمای اجاره آپارتمان در اراک

همیشه اجاره کردن یک خانه گزینه جایگزین خوبی برای خرید خانه می باشد چه وضع مالی شما خوب باشد و چه وضع مالی متوسطی داشته باشید. البته فاکتورهایی که در اجاره آپارتمان تأثیرگذار می باشند با فاکتورهای خرید خانه کاملا متفاوت می باشند به فرض مثال نزدیکی به بزرگراه ها و دسترسی به مراکز خرید و یا مرکز شهر و نزدیکی به اداره جات می توانند از عوامل موثر در قیمت رهن و اجاره یک آپارتمان باشند.
اجاره آپارتمان در اراک
آن دسته از افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در اراک می باشند ابتدا می بایست با موقعیت جغرافیایی و اقتصادی اراک آشنا شوند.
اراکیکی از مراکز استان در ایران به حساب می آید. اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین شهر تقسیم کنیم چه از لحاظ جغرافیای و چه از لحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک اراک میتوان بدینگونه صحبت کرد.
از لحاظ جغرافیایی جنوب شهر اراک بالای شهر اراکحساب شده و دارای مناطق بسیار باکلاس و سازه های رویایی می باشد و بالعکس شمال شهر اراک پایین شهر آن به حساب می آید و بتبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف به حساب می آید.
بهترین محله در اراک برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی مراکز این شهر زیبا می باشند مناطقی مانند  خیابان خمینی، مسکن، علم الهدی، طالقانی، هپکو، جهرم و ... می باشد. میانگین هزینه رهن یک خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری 300 هزارتومان تا 500هزار تومان می باشد .
 البته باید بدانید محله هایی مانند خرم، شریعتی، ملک، عباس آباد و سلطانی نیز محله های بسیار شیک و مناسبی میباشند اما حداقل رهن در این مناطق به صورت میانگین متری 800 هزارالی 1 میلیون تومان می باشد یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان 100 متری نوساز شما می بایست در حدود 80 میلیون هزینه نمایید.
نرخ تبدیل برای هر 10 میلیون رهن به اجاره در بازار املاک طبق روال سابق یکصد به سه می باشد یعنی هر 10 میلیون رهن مساوی با 300 هزار تومان اجاره می باشد.
امیدواریم که راهنمای اجاره آپارتمان در اراک توسط سایت ملک بان 24 بتواند کمک کوچکی به شما هموطنان عزیز نماید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
منبع اطلاعات: تعدادی از املاک فعال در شهر اراک