بازار ملک و مسکن کدام شهرهاي جهان براي سرمايه گذاري مناسب است؟

ثروتمندان جهان معمولا شهرهاي نيويورک و لندن را براي خريد خانه انتخاب مي کنند اما سودآورترين بازار مسکن جهان در خاورميانه واقع شده است.به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، تحقيقي که توسط دو بنگاه معاملات مسکن در آمريکا انجام شده نشان مي دهد که طي سال هاي اخير بازار مسکن دبي از ديگر بازارهاي مسکن در شهرهاي مشهور جهان سودآورتر بوده است. در اين تحقيق برآورد شده که اگر يک سرمايه گذار در سال 2010 يک ميليون دلار در بخش مسکن شهرهاي مختلف جهان سرمايه گذاري کرده بود در سال 2014 ارزش سرمايه آن تا چه حد رشد کرده بود.

طبق اين تحقيق اگر فردي در سال 2010 خانه اي يک ميليون دلاري در نيويورک خريده بود اکنون همان خانه 1.22 ميليون دلار ارزش داشت در حالي که ارزش خانه اي يک ميليون دلاري در لندن اکنون به 1.54  ميليون دلار رسيده است. به همين ترتيب در شهرهاي ديگري مانند ميامي آمريکا و هنگ کنگ نيز ارزش خانه اي يک ميليون دلاري از سال 2010 تاکنون به ترتيب به 1.26 و 1.16 ميليون دلار رسيده بود. اما در ميان تمام شهرهاي لوکسي که در اين تحقيق مورد مطالعه قرار گرفته اند، بازار مسکن دبي سودده تر بوده است به طوري که ارزش خانه اي يک ميليون دلاري در سال 2010 اکنون به 1.63 ميليون دلار رسيده است.


بازار مسکن دبي پس از افت شديد ناشي از بحران مالي جهاني سال 2008 بار ديگر روندي رو به رشد به خود گرفته که سرمايه گذاري هاي هنگفت حکومت دبي نيز در آن بي تاثير نبوده است. براي مثال حکومت دبي قصد دارد با سرمايه گذاري 32ميليارد دلاري، فرودگاه بين المللي آل مکتوم را به پرترددترين فرودگاه جهان تبديل کند و برآورد شده که در سال 2020 شغل 322 هزار نفر به اين فرودگاه مربوط باشد.