رونق بازار مسکن در سال 1396

پول‌ها در بانک‌ها بلوکه مي‌شوند
رونق بازار مسکن در سال آينده
رئيس سابق اتحاديه صنف مشاوران املاک با اشاره به اينکه سال آينده، مسکن رونق مي‌گيرد، گفت: پول‌ها به جاي اينکه در توليد هزينه شوند در بانک‌ها بلوکه مي‌شوند.
مصطفي قلي‌خسروي در جمع خبرنگاران با بيان اينکه از حدود سه سال پيش تاکنون مسکن در رکود است، گفت: مسکن در رکود است و همه به خوبي علت آن را مي‌دانند.
وي با بيان اينکه اعتقادي به بلوکه شدن پول‌ها در بانک‌ ندارم و بايد پول در دست مردم باشد تا شکوفايي اقتصادي به وجود بيايد، افزود: برعکس تمام دنيا که پول‌ها از بانک‌ها خارج و به سمت توليد مي‌رود، در ايران پول‌ها در بانک‌ها بلوکه مي‌شوند.
اين کارشناس بخش مسکن با اعلام اينکه کاهش نرخ سود بانکي مي‌تواند موجب رونق مسکن شود، اما رونق بازار مسکن تنها با اين مؤلفه رخ نمي‌دهد، اظهار داشت: بايد بانک‌ها زماني که وام دهنده‌ها 3 قسط عقب‌افتاده داشتند، خانه را به حراج بگذارند، تا پس از فروش آن واحد مسکوني بانک‌ها دوباره وام پرداخت کنند.
رئيس سابق اتحاديه صنف مشاوران املاک با بيان اينکه دولت بايد 60 تا 80 درصد قيمت يک واحد مسکوني را وام بدهد تا صنعت ساختمان فعال‌تر شود، گفت: نيمه دوم سال 95 آغاز شکوفايي بازار مسکن و سال 96 دوره رونق خواهد بود، هرچند بايد اذعان شود، هنوز با رونق بازار مسکن که روزانه 14 هزار معامله مسکن صورت مي‌گرفت، فاصله داريم.
خسروي با تاکيد بر اينکه زنگ‌خور مشاوران املاک تا حدودي زياد شده، اما بايد به آينده اميدوار بود، اظهار داشت: عصر حاضر، قرن آي تي است. بنابراين کساني بايد در اين بخش املاک حضور يابند که سواد آي تي داشته باشند.
وي با اشاره به فعاليت بنگاه هاي املاک در بخش آي تي و ايجاد جامع ترين سامانه املاک کشور، گفت: ورود به بخش هاي جديد بخش مسکن مي تواند فضاي کنوني بنگاه هاي املاک را رونق ببخشد.