چگونه مي توانيم خانه خود را راحت بفروشيم؟

بخش مسکن اقتصادنيوز به نقل از پايگاه اينترنتي styleathome نوشت: شايد براي بسياري از ما اين سوال پيش آمده که در دوران رکود مسکن، چگونه مي‌توانيم خانه خود را بفروشيم؟ آيا راهکارهاي ارزان براي فروش بهتر و زودتر خانه وجود دارد؟
شايد شما هم جزو کساني باشيد که خانه‌تان را به مدت طولاني براي فروش گذاشته اما تاکنون موفق به فروش نشده باشيد. با توجه به رکود مسکن اگر مي‌خواهيد خانه‌تان را سريع‌تر به فروش برسانيد بايد تغييرات جدي براي واحد مسکوني خود ايجاد کنيد.
با چند راهکار ارزان و قابل اجرا مي‌توانيد خانه‌تان را بهتر و زود‌تر بفروشيد.  چه کسي مي‌داند شايد بعد از اجراي بندهاي اين متن خودتان اولين مشتري اين واحد دوست داشتني باشيد.
1 ـ رنگ
به دورو برتان نگاه کنيد، دلتان از ديوار‌هاي رنگ و رورفته و از مد افتاده گرفته با يک پوشش تازه از رنگ به خانه جان دهيد. حتي اگر خانه‌تان را به تازگي رنگ کرده‌ايد مي‌توانيد با يک پالت رنگ جديد به خانه رنگ و روي بهتري ببخشيد. راهکار بسيار ساده است شما براي اجرا به يک غلطک و چند سطل رنگ نياز داريد. تنبلي را کنار بگذاريد و به سادگي جلوه زيباتري از خانه را براي مشتري نشان دهيد.
2 ـ بهبود روشنايي
بدون ترديد خانه شما مملو از لامپ‌هاي کم نور و تاريخ گذشته است. لامپ‌ها که عتيقه‌جات نيستند پس سريع‌تر آنها را نونوار کنيد. حتي اگر توانايي هزينه بالا‌تر داريد روشنايي خانه را به سيستم‌هاي مدرن و کنترل از راه دور مجهز کنيد. مطمئن باشد هيچ‌کس نمي‌تواند در مقابل ايده‌هاي جديد و مدرن مقاومت کند.
3 ـ دور ريختني‌ها
اگر محل کار يا خانه را با مبلمان براي فروش گذاشته‌ايد، نگاه متفاوتي به اثاث داشته باشيد و يادتان باشد هيچ خريداري به دنبال وسايل کهنه شما نيست. به گوشه و کنار خانه نگاه کنيد تمام وسايل کهنه و مندرس را به بيرون انتقال دهيد. به طور مثال اگر کابينت، ظرفشويي يا کمد ديواري شما خراب و رنگ و رورفته است آن را تعمير يا تعويض کنيد باور کنيد همين نکات جزيي باعث گران‌تر به نظر رسيدن خانه مي‌شود.
4 ـ حمام و آشپزخانه فراموش نشود
حمام و آشپزخانه زيبا کمک مي‌کند تا شما سريع‌تر خانه را به فروش برسانيد. ترديد نکنيد و تمام کاشي‌ها و موزاييک‌هاي کهنه و شکسته را با کاشي‌هاي نو جايگزين کنيد. اگر ديوار‌ها نياز به رنگ‌آميزي و نور‌پردازي دارد معطل نکنيد، پرده‌هاي حمام را تعويض کنيد و چند گلدان زيبا و ارزان را در گوشه و کنار حمام، آشپزخانه قرار دهيد. يادتان باشد هيچ کس دنبال خريد انباري از شما نيست. شما بايد سعي کنيد خانه شيک‌تر به نظر برسد. فراموش نکنيد سرويس بهداشتي تميز و شيک هم مي‌توانيد نظر خريدار را به خود جلب کند.
5 ـ نگاهي به پرده
هيچگاه پنجره‌هاي خانه را بدون پرده‌‌ رها نکنيد، شما مي‌توانيد با پارچه‌هاي بسيار ارزان يک پوشش فانتزي به پنجره‌ها بدهيد. قرار نيست اين پرده‌ها لوکس و گران باشد. فقط مي‌خواهيم جلوه پنجره‌ها را بيشتر نشان دهد. البته در اين کار سليقه به خرج بدهيد اگر نمي‌توانيد يا نمي‌خواهيد پنجره‌ها را با پرده‌هاي نامتناسب زشت‌تر نکنيد.
6 - راز آينه
اگر مي‌خواهيد اتاق کوچک و دلگير شما روشن و بزرگ به نظر برسد از آينه استفاده کنيد. اتاق تاريک با يک آينه قدي روشن‌تر و زيبا‌تر جلوه مي‌کند. درست روبه‌رو در ورودي آينه قدي آويزان کنيد. راز آينه را فراموش نکنيد راز آن‌ها در وسعت‌بخشي مساحت خانه خلاصه مي‌شود.
7 ـ به روزرساني
نصب آيفون تصويري، صندوق پستي و دستگيره‌هاي جديد مي‌تواند قيمت خانه را اندکي افزايش دهد. تمام فلزات نيکلي رنگ و رورفته را با استيل يا برنز تعويض کنيد تا جايي که مي‌توانيد لوله و شيرآلات قديمي آهک گرفته را تميز و براق کنيد.
8 ـ کف‌پوش
اگر کف‌پوش خانه لمينت يا پارکت است با اندکي روغن مخصوص به اين کف‌پوش‌ها جلا ببخشيد. پارکتي که درخشان و تميز باشد، نظر‌ها را به خود جلب مي‌کند. اگر قسمتي از لمينت خراش ديده حتما آن را تعمير کنيد. کف‌پوش همانند پوست دست نشان‌دهنده سلامت خانه است. توجه داشته باشيد کف‌پوش‌هاي شکسته، خراب، پاره شده و کثيف نظر خريدار را نسبت به خريد خانه عوض مي‌کند.