رهن و اجاره آپارتمان‌هاي لوکس در تهران

بازار رهن و اجاره آپارتمان‌هاي لوکس و ويژه پايتخت، اين روزها با ترکيبي از قيمت‌هاي واقعي، ارزان‌تر و گران‌تر مورد توجه گروه‌هاي خاصي از متقاضيان مسکن است.
 در شرايطي که همزمان با بهبود روابط سياسي ايران با کشورهاي خارجي، برخي گروه‌هاي سرمايه‌گذاري وارد کشور شده يا درصدد ورود به پايتخت و ساير شهرها هستند، بازار اجاره آپارتمان‌هاي لوکس شهر تهران با بازديدهاي بيشتري نسبت به قبل مواجه شده است.
در ميان فايل‌هاي اجاره آپارتمان مربوط به مناطق لوکس پايتخت، آپارتماني 240 مترمربعي در فرمانيه شرقي، با شرايط 250 ميليون تومان رهن کامل جزو پر بازديدترين فايل‌هاي پيشنهادي بوده است. البته بنا بر اظهار نظر کارشناسي مشاوران املاک، اجاره بهاي اين آپارتمان در مقايسه با ساير آپارتمان‌هاي مشابه در اين منطقه مناسب‌تر تعيين شده است. ميانگين اجاره بهاي آپارتمان در فرمانيه براي يک واحد ملکي با متراژ مشابه 134 ميليون تومان وديعه و 8 ميليون تومان اجاره ماهانه است.
آپارتمان ديگري با متراژ 200 مترمربع، در نياوران، خيابان جبلي، 50 ميليون تومان رهن و 6 ميليون و 500 هزار تومان اجاره ماهانه قيمت گذاري شده است و اين آپارتمان هم جزو پربيننده‌ترين فايل‌هايي است که طي روزهاي اخير از سوي متقاضيان اجاره مسکن لوکس مورد توجه قرار گرفته است.
در خيابان دولت، آپارتماني با متراژ 205 مترمربع و شرايط 100 ميليون تومان رهن به اضافه اجاره بهاي ماهانه 6 ميليون تومان، از ديگر فايل‌هاي پربيننده بازار اجاره طي روزهاي اخير است. از ديگر آپارتمان‌هاي اجاره‌اي که در رديف پر بازديدترين واحدهاي مسکوني لوکس قرار دارد، آپارتماني 118 مترمربعي در قيطريه است که با شرايط 190 ميليون تومان رهن و يک ميليون تومان اجاره ماهانه به متقاضيان بازار اجاره پيشنهاد شده است. البته بنا بر اظهارنظر کارشناسي فعالان مسکن در اين منطقه، اين آپارتمان در مقايسه با ميانگين قيمت واحدهاي لوکس در قيطريه تا حدي گران‌تر است.