پيش‌بيني مشاوران املاک از بازار مسکن تا پايان سال 1394

بازار مسکن در چهار ماه باقي‌مانده از سال 94 چگونه مي‌شود؟ آيا تغييري در اين بازار رخ مي‌دهد؟ برخي از مشاوران املاک نظرات خود را در اين باره بيان کرده‌اند.
اين روزها عواملي وجود دارند که بسياري از تاثيرشان بر بازار مسکن صحبت مي‌کنند، برنامه خروج از رکود، لغو تحريم‌ها و... از مهم‌ترين اين عوامل هستند، اما آيا اين عوامل مي‌تواند بر بازار مسکن تاثير بگذارد و به طور کلي بازار مسکن در نيم سال دوم چگونه است؟ برخي از مشاوران املاک در نقاط مختلف تهران نظرات خود را در اين باره بيان‌ کرده‌اند.
يکي از مشاوران املاک در رابطه با بازار مسکن در نيمه دوم سال گفت: از نظر من بازار مسکن رو به رشد است، البته اوضاع اين بازار تا اوايل فصل زمستان نيز به همين صورت است، اما فکر مي‌کنم در دو ماه آخر سال بازار کمي رونق پيدا کند، البته فکر نکنم جهش قيمتي ديده شود بلکه تنها ميزان معاملات کمي بيشتر خواهد شد.
او در ادامه بيان کرد: چون با فرارسيدن سال جديد 15 تا 20 درصد قيمت‌ها افزايش مي‌يابد، عده زيادي تصميم به خريد ملک مي‌گيرند و به اين صورت بازار کمي رونق مي‌گيرد.
يکي ديگر از مشاوران املاک گفت: بازار مسکن در روزهاي آخر سال 100 درصد بهتر مي‌شود، زيرا تا آن زمان برنامه خروج از رکود اجرايي مي‌شود و اگر تاثير بر بازار مسکن بگذارد، باعث رونق گرفتن بازار مي‌شود، البته از نظر من اين بسته اقتصادي تاثير خاصي بر بازار مسکن نمي‌گذارد و اتفاق خاصي را در اين بازار رقم نمي‌زند، که در آن صورت نيز باز هم ميزان معاملات مسکن افزايش مي‌يابد، زيرا کساني که به اميد اجرايي شدن اين برنامه تا الان دست از خريد و فروش ملک کشيده بودند، ديگر صبر نمي‌کنند و معاملات خود را انجام مي‌دهند.
مشاور املاک ديگري در شمال تهران بيان کرد: به طور قطعي بازار مسکن تا پايان ماه صفر رونق خواهد گرفت و اين مساله همين الان هم کاملاً قابل مشاهده است، زيرا از بعد از تاسوعا و عاشورا ميزان مشتريان بسيار بيشتر شده و تا اواخر زمستان بهتر هم خواهد شد.
يکي ديگر از مشاوران املاک گفت: از نظر من بازار مسکن تا سال آينده تغيير خاصي نمي‌کند، البته شايد در ماه‌هاي آخر سال مانند سال‌هاي پيش بازار کمي رونق پيدا کند، اما اين رونق يک رونق کوتاه‌مدت است و تنها دليل آن وارد شدن به سال جديد و ترس از افزايش قيمت مسکن است و به همين علت برخي از افراد از ترس گران‌ شدن ملک معاملات خود را انجام مي‌دهند.