گران ترين محله هاي جهان براي خريد ملک، خانه ها و آپارتمان هاي ميليون دلاري

صاحبان بسياري از املاکي که در خيابان‌هاي گرانقيمت جهان واقع شده‌اند، به پول نياز ندارند و ترجيح مي‌دهند به‌جاي فروش املاک خود، آن را همچنان به‌عنوان يک دارايي ارزشمند حفظ کنند تا مبادا شانس زندگي در اين خيابان‌هاي لوکس را از دست بدهند.

آخرين‌باري که وب‌سايت ميلياردر دات کام (Billionaire.com) فهرستي از 10 خيابان انحصاري و گرانقيمت جهان منتشر کرد بسياري از معاملات املاک در اين مناطق اعلام کردند که هيچ معامله‌اي براي املاک واقع در اين خيابان‌ها ثبت نشده‌است. به نظر مي‌رسد مالکين اين خانه‌ها به پول نياز ندارند و ترجيح مي‌دهند دارايي اصلي يعني املاک بسيار با ارزش خود را در اين خيابان‌هاي لوکس حفظ کنند. قيمت املاک واقع شده در اين خيابان‌ها بر مبناي ميانگين قيمت هر متر مربع از ساختمان‌هاي واقع در آنجا تعيين مي‌شود. در اين گزارش به‌نقل از بيزنس‌اينسايدر، گرانترين خيابانهاي جهان که پاتوق ميلياردرها هستند، اشاره مي‌کنيم. فهرست گران‌ترين خيابان‌هاي جهان امسال با کمک آژانس بين المللي Savills تهيه شده‌است.

خيابان «پيک» هنگ‌کنگ
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 114 هزار دلار
خيابان پيک هنگ‌کنگ در بالاترين منطقه پيک ويکتوريا قرار دارد که گران‌ترين خيابان جهان محسوب مي‌شود.

خيابان پنجم (منهتن) در نيويورک
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 108 هزار دلار
در اواخر قرن 19 ميلادي، خيابان پنجم تنها در انحصار خانواده‌هاي اشرافي و نخبگان آمريکا بود. اين خيابان امروز نيز همچنان به دليل حضور ميلياردرهاي معروف شهرت خود را همچنان حفظ کرده‌است. اين خيابان تاريخي همچنين ساختمان‌هاي بسيار مهم و لوکس افراد شناخته‌شده‌اي را در خود جاي داده که ديد خوبي هم به پارک مرکزي نيويورک دارند.

نايتس بريج لندن
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 103 هزار دلار
خيابان نايتس‌بريج در لندن سومين خيابان گرانقيمت جهان است که در ماه آوريل 2014 ميلادي يک واحد پنت‌هاوس به مساحت 1500 متر مربع در آن با قيمت 140 ميليون پوند به فروش رسيد. اين بالاترين رکورد قيمت ملک طي 18 ماه در لندن محسوب مي‌شود. در اين خيابان همچنين شماري از سفارتخانه‌هاي کشورهاي مختلف، فروشگاه برندهاي مشهوري همچون رولکس و بولگاري قرار دارند.

خيابان پرنسس گريس موناکو
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 100 هزار دلار
سال 2014 را بايد سال رکوردزني‌هاي بازار املاک در بندر موناکو و به‌ويژه خيابان پرنسس گريس دانست. يک آپارتمان 200 متري سه‌خوابه در خيابان پرنسس گريس سال گذشته به قيمت 16 ميليون يورو به‌فروش رسيد.

خيابان «چمين سمافور» در «کپ فرات» فرانسه
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 67 هزار دلار
ساحل اختصاصي سنت‌ژان کپ فرات زماني زمين بازي خانواده سلطنتي بلژيک بود. اما اين منطقه هم‌اکنون به داشتن ويلاهاي بسيار چشم‌نواز و مجلل شناخته مي‌شود که در اختيار ميلياردرهايي نظير «پل آلن»، يکي از بناينگذاران مايکروسافت و «بوريس برزوفسکي»، آخرين اشراف‌سالار روس (که در سال 2013 در لندن به‌قتل رسيد) قرار دارد. سال گذشته يک خانه 650 متري در اين منطقه 37 ميليون يورو به‌فروش رسيد.

خيابان ولسلي سيدني
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 44 هزار دلار
پس از گذشت چند سال که شاهد هيچ‌ خريد و فروش ملکي در اين خيابان نبوديم، اعتماد دوباره به اين خيابان انحصاري بازگشت. خيابان ولسلي قهرمان بي‌رقيب سواحل پوينت‌پايپر است که هر متر خانه در آنجا 44 هزار دلار قيمت دارد. يکي از گران‌ترين معاملاتي و بزرگترين که سال گذشته در اين منطقه انجام شد متعلق به دو خانه بود که به‌ترتيب 30 و 38 ميليون دلار به‌فروش رسيدند.

«کواي اورلئانز» پاريس فرانسه
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 41 هزار دلار
خيابان کواي اورلئانز در پاريس روزگاري محل سکونت «بريژيت باردو» هنرپيشه مشهور و همسر «راجر وديم» کارگردان فرانسوي بود که امروز گران‌ترين خيابان پاريس است. در اين خيابان تنها 20 ساختمان وجود دارد که قدمت آنها به قرن 17 تا 19 ميلادي بازمي‌گردد. در ماه مارس 2015، يک آپارتمان سه‌خوابه در طبقه پنجم در اين خيابان به قيمت متري 36 هزار يورو به‌فروش رسيد.

خيابان «پالميرز» در لس‌پارکس سنت تروپز فرانسه
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 39 هزار دلار
هر آدرسي در اين خيابان براي خودش يک امضا محسوب مي‌شود. خريد هر متر آپارتمان در اين خيابان لوکس حتي ممکن است تا متري 70 هزار يورو هزينه دربر دارد.

خيابان مولوکني پرولوک مسکو
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 30 هزار و 500 دلار
استوژنکا در مسکو هم نام يک منطقه و هم نام يک خيابان در مسکو است که در ناحيه اعيان‌نشين پرولوک قرار دارد. بسته به اينکه خانه ها در کجاي اين منطقه باشند، قيمت‌هاي متفاوتي دارند. بسياري از خانه هاي اين منطقه نوساز هستند که قيمت بالايي دارند. يک آپارتمان 238 متري در اين منطقه به تازگي به قيمت 9 ميليون و 500 هزار دلار به‌فروش رسيده‌است.

آردمورپارک سنگاپور
ميانگين قيمت هر متر مربع خانه در اين محل: 24 هزار دلار
در ماه آوريل يکي از موسسان کمپاني مشهور علي‌بابا از خريد يک واحد پنت‌هاوس در آردمورپارک سنگاپور به ارزش 51 ميليون دلار خبر داد. همچنين يک واحد آپارتمان دوبلکس در اين منطقه با متري 40 هزار دلار رکورد قيمت آپارتمان در سنگاپور را به‌خود اختصاص داد.