قیمت خانه در همدان

شهر همدان به چهار منطقه شهری تقسیم شده که مناطق یک و دو واقع در دامنه کوهستان الوند و بهترین و خوش آب و هواترین بخش شهر را شامل شده و به بالای شهر معروف است و مناطق سه و چهار واقع در قسمت‌های شمالی شهر از قبیل شهرک‌ها و حواشی به پایین شهر شهرت دارد.

قیمت خانه در محدوده‌های متفاوت همدان بر مبنای نوساز بودن از دیدگاه مشاورین ایران املاک به شرح زیر است:

هر واحد مسکونی در استادان و پردیس که جزء مناطق بالای شهر همدان به شمار می‌روند به ترتیب از متری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

همچنین هر واحد مسکونی در منطقه سعیدیه از متری ۴ میلیون تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.
اجاره آپارتمان——–خرید خانه در تهران——–خرید ویلا در شمال———-قیمت خانه
قیمت خانه در شهرک مدنی براساس آیتم‌های مطرح شده از متری یک میلیون تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده و در شهرک فرهنگیان قیمت هر واحد مسکونی از متری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان است.

در نقاط مرکزی شهر همدان از جمله خیابان باباطاهر و بلوار کاشانی نیز قیمت خانه از متری ۲ میلیون تومان تا ۲میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

هر واحد مسکونی در مناطق حصار امام خمینی(ره) و خضر واقع در مناطق شمالی شهر همدان به ترتیب از متری ۸۰۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

مدیر شعب بانک مسکن همدان با ابراز امیدواری برای ایجاد رونق در بخش مسکن یادآور شد: میزان سرمایه گذاری و زمان بازدهی بخش مسکن در ایجاد اشتغال با هیچکدام از صنایع قابل مقایسه نیست.
ریحانی پور مثال زد: ۱۳۴ صنعت بطور مستقیم و غیر مستقیم با بخش مسکن در ارتباط است و این در حالیست که برای ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نفردر بخش مسکن ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری لازم است در حالی که این عدد در صنعت حمل و نقل و ارتباطات ۳۰ میلیارد ریال و صنعت نفت، گاز و معدن ۳۰۰ میلیارد ریال است.