خانه های زیر ۲۰۰ میلیون تومان در تهران

 

11

خانه های زیر ۲۰۰ میلیون تومان در تهران

آخرین گزارش های بانک مرکزی نشان می دهد که قیمت خانه در خرداد ماه نسبت به ماه گذشته اش افزایش ۳٫۵ درصدی نسبت به ماه گذشته داشته است.

به گزارش  ایلنا ؛کارشناسان معتقدند که مقصد بعدی سپرده های بانکی پس از کاهش نرخ بهره، بازار مسکن است و با هجوم تقاضا احتمال افزایش قیمت نسبی مسکن وجود دارد.

طبق گزارش های رسمی وزارت راه و شهرسازی معاملات مسکن از اردیبهشت ماه امسال روند صعودی در پیش گرفته به طوری که معاملات اردیبهشت ماه با افزایش ۸٫۲ درصدی همراه بود و طبق گفته مسئولان مسکنی کشور، بازار مسکن از دو ماه گذشته وارد فاز پیش رونق شده است و روند رشد معاملات تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

گزارش های روز گذشته بانک مرکزی نشان می دهد که بازار مسکن متاثر از ماه رمضان هرچند که کاهش ۰٫۶ درصدی داشته اما تقاضا در مسکن در ماه های آتی افزایش می یابد. براساس این گزارش؛ در سه ماهه نخست سال ۹۵ تعداد معاملات اجاره آپارتمان شهر تهران به ۳۶٫۹ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵٫۹ درصد افزایش نشان می دهد. در این مدت میانگین قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۱٫۶ میلیون ریال بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲٫۷ درصد افزایش نشان می دهد.

از سوی دیگر با تزریق وام های ۸۰ میلیون تومانی از اواخر تیرماه به بازار مسکن میزان معاملات مسکن افزایش می یابد که احتمال افزایش قیمت جزیی اما محسوس در این بازار وجود دارد.

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی، حدود ۵۱٫۵ درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اختصاص داشت و ۶٫۸ درصد از واحدهای مسکونی معامله شده نیز ارزشی بیش از ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال داشته اند که این سهم ها در خرداد ماه پارسال به ترتیب معادل ۵۹٫۵ درصد و ۵٫۸ درصد بود.

حال در جدول زیر قیمت خانه های زیر ۲۰۰ میلیون تومان آمده است:

 اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی, مسکن

Check Also

استقبال سرد انبوه‌سازان از لیزینگ مسکن

لیزینگ مسکن، تنها چند روز پس از اخذ مجوز، به دلیل گران بودن وام و ...

پاسخی بگذارید