ترفندهای دکوراسیون خانه اجاره ای!

دکوراسیون

ترفندهای دکوراسیون خانه اجاره ای!

 

«به موجب این قرارداد مستاجر ملزم می‌شود که به تمامی تعهداتی که در ذیل ذکر شده است مقید باشد. . .» در همه قراردادهای امروزی بین صاحبخانه‌ها و مستاجرها این جمله کذایی را می‌توان پیدا کرد. جمله‌ای خاص که شرح تعهدات و بایدها و نبایدهای اجاره‌نشین‌ها را در قبال مالک خانه می‌رساند. قراردادهایی که برای محکم‌کاری رابطه این دو گروه با هم بسته می‌شود اما مگر جایی از این قرارداد آمده که مستاجر حق شیک بودن ندارد؟ هیچ قراردادی هر قدر سخت و محکم نمی‌تواند حق سلیقه به خرج دادن مستاجر در خانه‌ای که مال او نیست را بگیرد. پس اگر در فصل نقل و انتقال خانه و اجاره آپارتمان پای امضای یکی از این قراردادها نشستید از هیچی نترسید. ما راه‌های زیباتر کردن خانه‌ای را که فقط سندش به نام شما نیست نشان می‌دهیم!

در آپارتمان اجاره ای خود مغلوب رنگ سفید نشوید!

خیلی از صاحبخانه‌ها قبل از اینکه خانه را تحویل مستاجرشان بدهند در و دیوار خانه را رنگ می‌کنند. به ساده‌ترین شکل ممکن و با دم دستی‌ترین رنگ و طرحی که توی بازار هست. این وسط مستاجر بی‌نوا حق دخالت در رنگ دیوار را نخواهد داشت. اگر زمانی یکی از این خانه‌های یکدست سفید رنگ شده حاضر و آماده را کرایه کردید هیچ نگران نباشید. همیشه لازم نیست برای داشتن خانه‌ای رنگی سراغ دیوارها بروید. شما می‌توانید این بار دنبال رنگ زدن یکی از اسباب خانه باشید. اینجا که دیگر صاحبخانه نمی‌تواند دخالت کند. رنگ زدن یک قطعه بزرگ در خانه مانند یک میز، عوض کردن پارچه مبل‌ها با رنگ‌های خاص و. . . می‌تواند خیلی راحت مشکل را برای همیشه حل کند.

تجربه کاغذ دیواری در آپارتمان اجاره ای

این روزها دنیای کاغذ دیواری‌ها زیر و رو شده است. کافی است فقط یک نصف روز در راسته فروشندگان دیوار پوش‌ها قدم بزنید تا با دنیای تازه آنها آشنا شوید. به خصوص حضور تازه کاغذ‌های دیواری‌ موقتی که چند وقتی است خیال خیلی از مستاجرها را از بابت هزینه و. . . راحت کرده. این کاغذهای دیواری که چاپ دیجیتال دارند با هر طرح و رنگی که خودتان بخواهید چاپ می‌شوند و به راحتی هم قابل انتقال به خانه دیگر هستند. قیمت بالایی هم ندارند اما اگر باز هم دلتان زیاد با این کاغذدیواری‌ها جدید صاف نمی‌شود می‌توانید سراغ ارزان‌ترین کاغذهای دیوای بازار بروید. غیر از اینکه جنس کاغذها در قیمت‌شان تاثیر دارد، خیلی وقت‌ها طرح و نقشه‌های جدیدتر هم در قیمت‌ها دست دارند. انتخاب مدلی قدیمی‌تر یا حتی ساده با جنسی ساده می‌تواند کارساز باشد. یکی، دو سال که دیگر این حرف‌ها را ندارد. ضمن اینکه می‌توانید کوچک‌ترین دیوار خانه را فقط با یک طرح خاص کاغذ دیواری کنید.

در آپارتمان اجاره ای خود با جرأت میخ بکوبید!

اصلا از اینکه دیوارهای خانه را سوراخ کنید نگران نباشید. دیگر دوره صاحبخانه‌هایی که قبل از تحویل خانه سوراخ و سنبه‌ها را برای پیدا کردن یک خرابی احتمالی می‌گشتند گذشته است. این روزها دیگر می‌توان به‌راحتی هر قدر که خواستید به دیوارها میخ بکوبید. اگر هم این دسته صاحبخانه‌های بهانه‌گیر هنوز هستند، باز هم جای نگرانی نیست. حساب کردن خسارت‌های احتمالی برای چسباندن تابلوهای هنری به داشتن دیواری خالی و بی‌روح در یک خانه اجاره‌ای می‌ارزد. نقاشی، پوستر، عکس، نقشه، آینه و. . . را به دیوارها آویزان کنید. این وسط اگر تابلویی دارید که با فضای خانه هماهنگی ندارد می‌تواند به عوض کردن قاب آن فکر کنید. بهترین روش برای نصب کردن تابلو در خانه‌های اجاره جسباندن گروهی آنهاست. این طوری شاید نقص دیوارها از مستاجر قبلی هم کمتر به چشم بخورد.

 فکر کنید خانه خودتان است!

خیلی از مستاجرها یک جمله خاص دارند. «ان‌شالله بعد از خرید خانه در تهران یک دست مبل خوب هم می‌خریم.» این یعنی آنهایی که اجاره‌نشین هستند هنوز به داشتن خانه‌ای برای خودشان عادت ندارند. اما واقعیت این است که تملک خانه نباید در انتخاب شما برای داشتن بهترین اسبابی که دوست دارید دخیل باشد. مستاجرها عادت دارند که ساده‌ترین اشیایی را که به آن هیچ علاقه‌ای ندارند به خانه بیاورند؛ فقط به این بهانه که در اسبابکشی مداوم هستند و معلوم نیست خانه بعدی چه شکلی باشد. درست است. شاید داشتن یک کتابخانه بزرگ یا مبل‌های کامل و ناهارخوری برای یک خانه اجاره‌ای مناسب نباشد اما دلیلی ندارد که شما دست از خرید مبل با کیفیت بهتر و زیباتر بکشید. بدترین دشمن یک دکوراسیون خوب به کار بردن وسایل ارزان و دم دستی برای پر کردن فضاست. یادتان بماند برای نداشتن فضا می‌شود برنامه داشت!

Check Also

چگونه دکوراسیون شاد داشته باشیم؟

چگونه دکوراسیون شاد داشته باشیم؟ برای اینکه خانه شما شادترین نقطه دنیا باشد فقط کافی ...

پاسخی بگذارید