چگونه یک ویلای مدرن طراحی کنیم؟

چگونه یک ویلای مدرن طراحی کنیم؟

ویلا
ویلا

در طراحی ویلاهای مدرن امروزی، فرم، فضا و نظم در پلان و حجم بسیار قابل اهمیت است. معمولاً برای بهتر شدن طرح، سایت پروژه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ولی زمانی که یک سایت خصوصیت توپوگرافی و اقلیمی بخصوص (مانند خانه آبشار) را نداشته باشد چطور می توان به محوطه و یا حتی حیاط پشتی مناسب دست پیدا کرد؟

اجاره آپارتمانخرید خانه در تهرانخرید ویلا در شمالقیمت خانه
طراحی یک ویلای تفریحی به خصوص در اقلیم گرم همیشه درخواست زیادی دارد. چون هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ اجرایی مقرون به صرفه تر تمام می شود. برای اینکه محوطه پروژه در خور کلیت پروژه باشد، نیاز به کمی خلاقیت و آشنایی با جزئیات اجرایی دارد.پس درک کامل از عناصر و جزئیات از لزومه ساخت یک سایت پلان و طراحی محوطه می باشد. با ایجاد چند ترکیب ساده و خلاقانه می توانید به چنین طرحی دست یابید.

در روند طراحی و ساخت ویلا همچون دیگر پروژه های معماری ابتدا فاز مطالعات انجام می شود که به بررسی اقلیم منطقه، عکسبرداری و تهیه اطلاعاتی از مکان دقیق ساخت و خواسته های مشتری می باشد. بعد از فاز مطالعات به فاز یک که همان ارایه پیش طرح های اولیه معماری به مشتری است می پردازد و در انتها فاز دو که ارایه نقشه های اجرایی است همراه با جزییات اجرا به مجری یا پیمانکاران تسلیم می شود.

در معماری ویلا باید به نکات زیر توجه کرد :

۱٫ اقلیم منطقه

۲٫ جهت و شدت وزش باد

۳٫ زاویه تابش خورشید

۴٫ نوع بافت شهرسازی(یا بطور کلی ویلاها و خانه های اطراف)

۵٫ قوانین شهرداری جهت ساخت ویلا

۶٫ افرادی که قصد استفاده از ویلا را دارند.

در طراحی ویلا سبک های مختلف وجود دارد که می توان به سبک ویلاهای ایتالیایی، ویلاهای مدرن و ویلاهای کارکرد گرا اشاره کرد که هر کدام زیبایی های منحصر به خودشان را دارند.

در این نوع طراحی یکی از عناصر خیلی مهم بحث دکوراسیون داخلی ویلا می باشد که نقش خیلی زیادی در زیبایی ویلا و راحتی افرادی که از ویلا استفاده می کنند را دارد. در ویلاهای دوبلکس یا ویلاهای تریبلکس دکوراتور در کنار طراح معمار از آزادی عمل بیشتری جهت دادن ایده های جدید دکوراسیون برخوردار می باشد اما این به این معنی نیست که در ویلاهای کوچک نمی توان دکورهای زیبا و در عین حال کاربردی ایجاد کرد و این به هنر دکوراتو بستگی دارد

 

Check Also

استقبال سرد انبوه‌سازان از لیزینگ مسکن

لیزینگ مسکن، تنها چند روز پس از اخذ مجوز، به دلیل گران بودن وام و ...

One comment

  1. خیلی هم عالی
    بابت مقاله خوبتون ممنونم

پاسخی بگذارید