وظايف سرايدار آپارتمان های مسکونی

وظايف سرايدار آپارتمان های مسکونی
الف- نگهباني از ساختمان و مراقبت در حفظ امنيت ساختمان و واحدها.
ب- نظافت راهروها و پله­ها، لابي، پاركينگها، آسانسور،پشت­بام، محوطه بيروني ساختمان و كليه مشاعات عمومي ساختمان.
ج- برف­روبي حياط، راه عبوري پاركينگها و محوطه بيروني ساختمان در فصول سرد سال.
د- آبياري باغچه­ها و مراقبت از فضاي سبز ساختمان.
ه- مراقبت از آسانسور ، تاسيسات گرمايشي و برقي و تجهيزات ساختمان.
و- جمع­آوري كيسه زباله ساكنين از درب منازل در ساعت مشخص شده توسط مدير.
ز- اجراي دستورات مديرساختمان.
ماده ۳۷- سرايدار مكلّف است در ايام تعطيلات خصوصاً تعطيلات عيد نوروز به صورت تمام وقت در ساختمان حاضر بوده و نگهباني از ساختمان را بر عهده گيرد.
ماده ۳۸- سرايدار مجاز به سكني دادن افرادي غير از افراد ذكر شده در قرارداد اجاره نمي­باشد.
ماده ۳۹- سرايدار مجاز خواهد بود با هماهنگي و موافقت مدير در سال حداكثر به مدت ده روز و با معرفي فرد جايگزين به مرخصي برود.
ماده ۴۰- مدّت قرارداد اجاره سرايدار سه ماه بوده كه در صورت رضايت مدير و ساكنين از عملكرد سرايدار براي دوره­هاي سه ماهه، توسط مدير قابل تمديد مي­باشد.
ماده ۴۱- هر ساله در مجمع مبلغي جهت تقدير از زحمات سرايدار مشخص مي­شود كه در صورت رضايت مدير از عملكرد سرايدار به صورت ماهانه و از محل شارژ قابل پرداخت خواهد بود.
ماده ۴۲- انجام فعاليتهاي شغلي سرايدار و حضور و غياب وي در ساختمان بايد با مدير هماهنگ شده به گونه­اي كه لطمه­اي به وظايف مندرج در ماده ۳۶ وارد نشود.
ماده ۴۳- انجام امور شخصي ساكنين جزء وظايف سرايدار نبوده و واگذاري امورشخصي ساكنين به سرايدار از قبيل نظافت منزل، نظافت اتومبيل، خريد و كمك در جابجايي وسائل و نظاير آن به شرط آنكه خدشه­اي به وظايف اصلي سرايدار وارد نكند و با توافق في­مابين طرفين جهت جبران زحمات سرايدار بلامانع خواهد بود.
ماده ۴۴- سرايدار متعّهد مي­گردد در صورت عدم رضايت مدير از عملكرد وي حداكثر ظرف مدّت ۱۵ روز نسبت به تخليه سوئيت سرايداري اقدام نمايد در غير اين­صورت موضوع از طريق مراجع قانوني و نيز به اجرا گذاشتن چك تضمين پي­گيري خواهد شد.
ماده ۴۵- سوئيت سرايداري جزء مشاعات ساختمان بوده و تغيير كاربري آن به منظوري غير از سكونت سرايدار تنها منوط به اجماع تمامي مالكين ساختمان خواهد بود.اجاره آپارتمانخرید خانه در تهرانخرید ویلا در شمالقیمت خانه

ماده ۴۶- سرايدار مكلّف به رعايت مفاد اين مقرارت ، دستورات مدير و شئون اخلاقي و عرفي ساكنين ساختمان بوده و در صورت تخلّف از اين موارد،متناسب با موضوع جريمه­اي توسط مدير براي وي درنظر گرفته خواهد شد.

Check Also

کاربردی ترين قوانين آپارتمان نشينی

کاربردی ترين قوانين آپارتمان نشينی سال هاست که به دليل رشد شهرنشيني و افزايش جمعيت، ...

پاسخی بگذارید