آیا همه ویلا های اجاره ای دارای مجوز هستند؟

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به وجود ۸۰ هزار ویلای استیجاری در استان گفت: تنها اندکی بیش از یک درصد این ویلاها شامل ۹۴۳ واحد دارای مجوز و پروانه فعالیت از این اداره کل هستند .

دلاور بزرگ نیا افزود : دریافت و صدور مجوز ویلاهای استیجاری در ۲سال اخیر سیر صعودی گرفته است و بطوریکه تا سال ۹۳ تنها ۱۵ ویلا مجوز و پروانه فعالیت داشتند .
وی با اشاره به اینکه طرح صدور مجوز و پروانه فعالیت برای ویلاهای استیجاری به عنوان مصوبه هیات وزیران از سال ۱۳۸۶ آغاز شد ، ادامه داد : در این سال ها مسیرپرفراز و نشیبی گذشت امااز سال ۹۳ پیگیری و جدیت بیشتری در این خصوص دیده شد .
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران یکی از دلایل شتاب گیری دارای مجوز شدن ویلاهای استیجاری استان را تشکیل کمیته امنیت گردشگران عنوان کرد و افزود : این کمیته در ۲۲ شهرستان با حضور فرمانداری ، رئیس اداره میراث فرهنگی ، دادستان ، نیروی انتظامی و اطلاعات با برگزاری جلسات متعدد ساماندهی این ویلاها را پیگیری کردند .
وی ادامه داد : با پیگیری های مستمر هم اکنون صاحبان ویلاهای استیجاری مجاب به گرفتن مجوز و پروانه از اداره کل میراث فرهنگی مازندران شدند .
به گفته بزرگ نیا ویلاهای استیجاری دارای مجوز همچون هتل و مراکز اقامتی زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی با نصب امکانات امنیتی همچون دوربین های مداربسته در محوطه ویلاها و کنترل مستمر واحدهای نظارتی چتر آسایش و امنیت برای موجر و مستاجر را فراهم می کنند .
وی از صاحبان دیگر ویلاهای استیجاری مازندران خواست تا با مراجعه به اداره میراث فرهنگی شهرستان ها و ارائه مدارک نسبت به گرفتن مجوز و پروانه فعالیت خود اقدام بکنند .
. اجاره آپارتمان——–خرید خانه در تهران——–خرید ویلا در شمال———-قیمت خانه
مازندران بیشتر از ۲ هزار اثر و بنای تاریخی، ۳۳۸ کیلومتر ساحل و مناطق جنگلی سرسبز دارد و بنابر امارهای رسمی سالانه بیش از ۳۰ میلیون نفر به این استان سفر می کنند .
نبود هتل های استاندارد و مناسب ، گران بودن اقامت و تهیه غذا در این مراکز برای خانواده ها باعث شده تا بخش عمده ای از مسافران به مازندران از ویلاهای استیجاری استفاده کنند.
کمبود اقامتگاههای رسمی یکی از مشکلات بخش گردشگری مازندران است و گفته می شود با وجود اقامت بیش از ۲۵ میلیون گردشگر فقط در تابستان امسال، ظرفیت اسکان رسمی استان ۲۶ هزارو ۸۰۵ نفر شب است .

Check Also

استقبال سرد انبوه‌سازان از لیزینگ مسکن

لیزینگ مسکن، تنها چند روز پس از اخذ مجوز، به دلیل گران بودن وام و ...

پاسخی بگذارید