رهن کامل آپارتمان در تهران

رهن کامل آپارتمان در تهران

با وجود کاهش نرخ سود بانکی در فصل تابستان تعداد زیادی از فایل‌های عرضه شده به‌صورت رهن کامل و رهن و اجاره با قید «قابل تبدیل» بوده و از این نظر مطلوب مستاجران است.

به گزارش «دنیای اقتصاد» اگرچه همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد کاهش نرخ سود بانکی موجب تنزل تمایل موجران به رهن کامل واحدهای مسکونی شد، اما موجران نمی‌توانند واقعیت‌های بازار مسکن و توانایی مالی مستاجران را نادیده بگیرند و برای بهره‌مندی از فرصت‌های فصل طلایی نقل و انتقالات ناچار هستند قدری انعطاف به خرج دهند. این انعطاف به‌صورت عرضه فایل‌ها در بازار اجاره با قید عنوان «قابل تبدیل» در بازار مسکن بروز یافته است.

به اذعان مشاوران املاک، برخی از موجرانی که خود سازنده مسکن هستند آپارتمان‌های خود را با قیمت‌های عمدتا بالاتر از متری یک میلیون تومان در قالب رهن کامل عرضه کرده‌اند تا بدون فروش واحدهای ساخته شده، نقدینگی لازم برای شروع پروژه‌های جدید را فراهم کنند. اما صرف نظر از این گروه، اغلب موجران در قیمت‌گذاری اولیه اجاره بهای آپارتمان خود، ترکیبی از رهن و اجاره را پیشنهاد می‌کنند و آن‌گونه که واسطه‌های ملکی می‌گویند، بعد از گذشت چند روز در مواجهه با تمایل موجران برای رهن کامل یا اجاره‌بها را به کلی به رهن تبدیل می‌کنند یا اینکه دست کم به بهای رهن آپارتمان وزن بیشتری می‌دهند و اجاره‌بها را قدری تعدیل می‌کنند.

مستاجرانی که با داشتن نقدینگی کافی به رهن کامل آپارتمان تمایل دارند بهتر است در این ایام که تقاضای اجاره محدودتر و در نتیجه تعداد مالکانی که به قراردادهای رهن کامل اقبال نشان می‌دهند بیشتر است، فرصت را غنیمت شمرده و در فصل بهار قرارداد مطلوب خود را منعقد کنند. به گزارش «دنیای اقتصاد» هر چند بر اساس اطلاعات یکی از موتورهای جست‌و‌جوی معتبر ایران املاک و مستغلات، شمار فایل‌های رهن و اجاره در نیمه نخست اردیبهشت ماه، دو برابر فایل‌های رهن کامل است، اما گزینه‌های متعددی از متراژهای کوچک مقیاس تا آپارتمان‌های لوکس و سوپر لوکس ۵۰۰ مترمربعی در نقاط مختلف پایتخت در میان فایل‌های رهن کامل وجود دارد.

اجاره آپارتمان——–خرید خانه در تهران——–خرید ویلا در شمال———-قیمت خانه

گران‌ترین فایل رهن کامل ارائه شده در یکی از موتورهای جست‌و‌جوی معتبر املاک، مربوط به آپارتمان ۴۵۰ مترمربعی لوکس و نوسازی واقع در زعفرانیه، شیرکوه است که ودیعه پیشنهادی آن ۳ میلیارد تومان عنوان شده و قطعا مشتری‌های ویژه خود را دارد. این فایل علاوه بر مطلوبیت محله و نوساز بودن بنا، از امکاناتی نظیر دو واحد پارکینگ، استخر، سونا و جکوزی نیز برخوردار است. با این حال متوسط نرخ اجاره‌بها در این منطقه ۳۱۵ میلیون تومان ودیعه و حدود ۱۹میلیون و ۱۵۰ هزار تومان اجاره بهای ماهانه است.

ارزان‌ترین فایل رهن کامل ارائه شده نیز صرف نظر از سوئیت‌ها،‌ به آپارتمان ۴۵ مترمربعی واقع در خیابان خواجه نظام با سن ۱۵سال تعلق دارد که از امکانات پارکینگ و انباری نیز برخوردار است. رهن کامل پیشنهادی موجر برای این ساختمان ۳۵میلیون تومان است.

 

 

Check Also

مالکان گران ترین خانه های دنیا

آنتیلیا، موکش آمبانی وقتی ثروت بی اندازه باشد بالاخره باید جایی برای خرج کردنش پیدا ...

پاسخی بگذارید