مدافع حرم و فروش خانه+عکس

مدافع حرم

مدافع حرم و فروش خانه

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، شهید نعمت الله نجفی از شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون است که یک سال و چند دو ماه پیش عازم سوریه شد و حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

وی در هرات افغانستان متولد شد اما به دلایل مشکلاتی که موجود بود به ایران هجرت کرد. شهید نجفی سال ۸۳ یکبار به کشور خود بازگشت اما پس از ۴ سال مجبور شد مجددا به ایران برگردد.

هنگام فروش خانه در حالی که به شدت به پول آن احتیاج داشت و با مشقت آن خانه را تهیه کرده بود اما هنگام فروش شرط جالبی را برای خریدار می‌گذارد که در ادامه ماجرای آن را از زبان ثریا نجفی همسر وی می‌خوانید.

*من در اقرار خویش صادقم

برای خانه مشتری می آمد و با قیمت بالا هم می خریدند اما شهید نجفی می خواست حتما به شیعه ها خانه را بفروشد. یک شیعه پیدا شد به اسم سید رضا اما پولش خیلی کمتر از مبلغ خانه بود. ما هم این خانه را با خون دل ساخته بودیم و پولش را هم برای مهاجرت احتیاج داشتیم. اما شوهرم گفت: او سید اولاد پیغمبر است و شاید ما در ظاهر کمی ضرر کنیم اما سود آخرتی خواهیم برد. گفتم: چطور؟ گفت: طبق احادیث هر سید یک خانه در بهشت دارد. حالا که ما می خواهیم ارزان خانه را به او بفروشیم در قرار داد قید می کنیم که باید نصف خانه اش را در بهشت به ما بدهد. آن سید وقتی ماجرا را شنید تعجب کرد و قبول کرد و نوشت: «من اقرار می دارم اگر خدا چنین خانه ای در بهشت بدهد نصف ان را به آقای نعمت الله نجفی می دهم و در اقرار خویش صادق هستم.»

Check Also

استقبال سرد انبوه‌سازان از لیزینگ مسکن

لیزینگ مسکن، تنها چند روز پس از اخذ مجوز، به دلیل گران بودن وام و ...

پاسخی بگذارید