تشخیص صحت و سلامت ویلا برای خرید ویلا در شمال

NewsPicture

ما فرض را بر این میگیریم که شما به عنوان خریدار ویلا ،از طریق اینترنت و سایت با شرکت مشاوره اي DPD آشنا شده اید . و قصد خرید ویلا در شمال کشور در یکی از شهرهای مد نظرتان در استان مازندران را دارید . حال چگونه شما میتوانید از صحت و سلامت ویلا ویا زمین و ملکی که بنگاه و یا شرکت به شما معرفی کرده در شمال باخبر شوید .

راههای تشخیص صحت ویلا

۱-اعتماد به مشاور و فروشنده : در این مورد شما میتوانید به مشاور و یا مسئول فروش شرکت اعتماد کنید . زیرا چنانچه غشی در معامله و یا کذبی در فروش ویلا ، به خریدار ویلا ، و یا ناگفته ای در مورد ویلا و یا ملک مورد نظر در میان باشد . مشاور و بنگاه مربوطه مسئول قانونی و جوابگوی قانونی خواهد بود .
۲-استعلام ملک ، ویلا فروشی ، از دوائر دولتی : در ابتدای کار مثلا ویلای منتخب شما ، برای خرید ویلا در شمال در منطقه ی نمک آبرود از توابع شهرستان چالوس قرار دارد .ابتدا شما از طریق شورائ محل و دهیاری اقدامات لازم جهت شناخت و تشخیص سلامت ملک را مینمایید . در گام بعدی از طریق دهیار محل مربوطه نامه ای جهت معرفی شما و ملک مورد نظر به ،اداره ی اوقاف ،اداره بنیاد علوی ،اداره بنیاد مسکن ، اداره ی منابع طبیعی ، اداره ی ثبت و اسناد املاک شهری که ملک در آن محدوده شهری قرار دارد .و شما میتوانید استعلامات و اینکه ملک شما هیچ مشکلی ندارد و یا از لحاظ سندیت ویلا دچار مشکل است باخبر شوید .
(الف) : استعلام از منابع طبیعی : در استعلامی که خریدار ویلا از منابع طبیعی شهر و منطقه ای که ویلای دلخواه خود را در شمال انتخاب کرده ، در خصوص نوع کاربری ملک و زمینی که در شمال ویلا در آن احداث گردیده میباشد .
(ب) : استعلام از بنیاد مسکن : در استعلامی که خریدار از بنیاد مسکن میگیرد ، در خصوص اینکه آیا ملک یا ویلای خریداری شده در بافت محل واقع گردیده یا خیر .چنانچه ویلا در بافت محل احداث گردیده باشد ،ویلا برای کنتور برق و گاز و آب شهری مشکلی نخواهد داشت . و با صرف هزینه ای از طریق دهیاری و شورای محل امتیازات فوق را دریافت خواهد کرد .
نکته ۱ : چنانچه ویلا ی مورد نظر خریدار در بافت محل قرار داشته باشد ،دارای مجوز ساخت و پایان کار خواهد بود ،که در مراحل بعدی ویلا برای کسب کنتور آب ، کنتور برق و کنتور گاز مشکلی نخواهد داشت .
نکته ۲ :چنانچه ویلا توسط پیمانکار ویا فروشنده ویلا در محل غیر بافت محل در شمال احداث گردیده باشد ،چون مجوز ساخت به چنین ویلایی در شمال تعلق نمیگیرد ،با صرف هزینه از طریق دلال و رابطین اقدام به گرفتن امتیازات و کنتور برای ویلا انجام میگیرد .
(پ) :استعلام از اداره ی اوقاف : در خصوص اوقافی بودن ویلا یا ملک مورد نظر در شمال، که آیا این ملک یا ویلا در گذشته توسط صاحبش به مسجد محل ، امام زاده محل ، اداره و یا سازمان و یا دوائری در شمال وقف گردیده و یا خیر .
نکته : آسان ترین روش برای فهمیدن ا ین مساله بازدید از ویلا میباشد . چنانچه ویلا در شمال دارای امتیازات کنتوری همچون، کنتور برق وکنتور گاز نبود دچار مشکل میباشد .
برای مشاوره و پرسش سوالات در مورد خرید ویلا در شمال ،فروش ویلا در شمال با تلفن همراه شرکت مشاوره اي DPD تماس بگیرید . تلفن ۰۲۱۲۲۱۴۴۱۸۶-۰۲۱۲۲۰۶۳۳۲۳ فکس ۰۲۱۲۲۳۵۳۱۷۶
: مدير سايت و تبليغات
آقاي حامد مرادي

Check Also

استقبال سرد انبوه‌سازان از لیزینگ مسکن

لیزینگ مسکن، تنها چند روز پس از اخذ مجوز، به دلیل گران بودن وام و ...

پاسخی بگذارید