اهمیت برق ویلا و برکشی در ویلا

NewsPicture

اهمیت برق ویلا و برق کشی در ویلا از اجرای نقشه تا نصب کنتور برق ویلا از اهمیت و نکات ریز و کلیدی برخوردار می باشد. برای برق کشی ویلا و ساختمان در گام نخست احتیاج به نقشه و مسیر عبور سیم ها و برق ساختمان نیاز است، بعد از اجرای نقشه نوبت به کندکاری داخل ویلا طبق نقشه و سپس لوله گذاری که عموما از لوله پولیکا برای اینکار استفاده میشود و دلیل آن محافظت سیم ها و عبور کابلها و سیمها از درون آن توسط فنر می باشد. در مرحله بعدی برقکشی ویلا شمال نصب و قرار دادن قوطی های چهارگوش برای کلید و پریزها و در مرحله ی بعدی سیم کشی و عبور سیم از لوله پولیکاهای از قبل قرار داده شده در کف ویلا و دیوارهای ساختمان و نصب کلید پریزها و تابلو برق و در مرحله آخر برقکشی در ویلا نصب هالوژنها و چراغ ها و لوسترها و کابل کشی برق اصلی از کنتور به ویلا می باشد. برقکشی بیرونی ویلا و حیاط ویلا در شمال نیز به مانند مراحل برقکشی داخل ویلا و ساختمان می باشد.
خرید ویلا در شمال و فروش ویلا در شمال از نظر برقکشی ویلا و کابلها و سیمهای کاربردی در ویلا حائز اهمیت است که به نکاتی ظریف و آموزشی جهت شناخت برق و کنتور ویلا در زیر به آن اشاره خواهد شد.
سیم ۲٫۵ برای مصرف خانگی از قبیل سشوار ،یخچال،پریزهاو تلوزیون میباشد.سیم۶مختص سیم کشی برای کولرها و اسپیلت میباشد،چون مصرف برق کولر بالاست و جهت داغ نکردن سیم از سیم ۶ برای برقکشی ویلا در ویلا شمال استفاده میشود.کابل اصلی ویلا از کنتور ویلا به سازه ویلا باید ۴٫۶ باشد،همانطور که توضیح داده شد برای مصرف کولر که مصرف زیادی دارد از کابل ۴٫۶ که سیم قوی و جوابگوی مصرف کولر و داخل ویلا میباشد.
اختلاف برقکشی در ویلا و آپارتمان و ساختمانهای مسکونی چشمگیر نیست، در آپارتمان در قسمت مشاعات آن مثل انباری و پارکینگ و آسانسور و راه پله ها از چراغهای چشمی یا لاتینگ استفاده میشود چون در آپارتمان در قسمت مشاعات مشترک است.
برق هوشمند نیز در ویلا و آپارتمانها در شمال نیز نصب میگردد که هزینه ای گرانتر  از سیم کشی و برق کشی معمولی ویلاها و آپارتمانها است. برق هوشمند شامل ۲ مدل است که در زیر به آن اشاره میکنیم
۱-تمام اتوماتیک: که تمام نقاط ویلا و ساختمان را میتوان از هوشمند تمام اتوماتیک استفاده کرد که شامل تمام لوازم صوتی و تصویری و حتی پریزهای نصب شده و خطرات برق گرفتگی و آتش سوزی در این مدل تمام اتوماتیک در حد صفر میباشد.
۲-نیمه اتوماتیک: که فقط میتوان برای هوشمند کردن سیستم سرمایش و گرمایش ویلا و یا سازه مد نظر و یا در باغچه ها میتوان از این سیستم استفاده کرد.
بعضی از ویلاهای فروشی و یا فروش ویلا شمال، خرید ویلا در شمال با کنتور ۳ فاز و یا فروش ویلا با کنتور ۲۵ آمپر که در بعضی از سایتهای فروش و خرید ویلا در شمال مطرح و عنوان میشود به اختلاف بین کنتور ۳ فاز ویلا و کنتور ۲۵ آمپر در ویلا میپردازیم.
برق ۳ فاز شامل ۳۲ آمپر ۴۵ آمپر و ۶۵ آمپر میباشد و عمدتا برای مصارف صنعتی و وسیع که به قدرت بالاتری از برق نیاز دارند کاربرد دارد. قدرت برق و کشش ۳ فاز نسبت به تک فازها و شکل و نصب هریک با هم فرق و روش خاصی دارد.
برق تک فاز شامل ۲۵ آمپر و ۶۵ آمپر می باشد که برق تک فاز برای یک ویلای فروشی ۲۰۰ تا ۴۰۰ متری کافی و به راحتی جوابگو است.
خرید ویلا در شمال و یا برای فروش ویلا در شمال از ۲۰۰ متر تا ۴۰۰ متری از کنتور تک فاز ۲۵ آمپری به طور معمول و عرف استفاده می شود.

Check Also

استقبال سرد انبوه‌سازان از لیزینگ مسکن

لیزینگ مسکن، تنها چند روز پس از اخذ مجوز، به دلیل گران بودن وام و ...

پاسخی بگذارید